Dnes bude nepríjemne DUSNO. Oblečenie sa bude na vás lepiť najmä na západe. Neskôr hrozia BÚRKY

Dnes bude nepríjemne DUSNO. Oblečenie sa bude na vás lepiť najmä na západe. Neskôr hrozia BÚRKY
Peter Minárik

Ak čakáte zmenu, tak sa jej už čoskoro dočkáte. Zmena však nepríde hneď, ale bude veľmi pomalá a postupná. Dnes je pred nami na pocit veľmi nepríjemný deň a v priebehu nočných hodín hrozia na našom území búrky. Teplé počasie nás čaká aj počas víkendu, no počítajte s početnou búrkovou činnosťou.

Počasie na Slovensku sa v nadchádzajúcich dňoch výrazne zmení. Pripraviť sa musíte na to, že na pocit bude ešte nepríjemne teplo a v niektorých oblastiach dokonca nepríjemnejšie, ako počas uplynulých dní, no vyskytovať sa bude aj osvieženie v podobe búrok.

Situácia počas nadchádzajúcich dní je však mimoriadne nestabilná a nejednoznačná. Na vine je vlniaci sa studený front a všetko to bude závisieť od vývoja situácie.

V nadchádzajúce dni sa teda nespoliehajte na žiadne aplikácie, ani dlhodobejšie predpovede počasia. Budeme vďační za to, ak sa predpoveď počasia podarí len na niekoľko hodín vopred. Čo nás teda čaká?

Studený front sa bude vlniť

Nestabilitu počasia v nadchádzajúcich dňoch na naše územie prinesie studený front. Ten však bude postupovať mimoriadne pomaly a nad našou oblasťou sa bude vlniť.

Práve vlniaci sa studený front je vždy na predpoveď najnáročnejší. Ak front postupuje rýchlo, tak môžeme pomerne presne predikovať jeho príchod a aj prípadné búrky. Nadchádzajúce dni však bude studený front nad našim územím prakticky stáť, pričom vytvárať sa budú jednotlivé vlny búrok. Predpovedať ich časovo bude prakticky nemožné. Vyzerá to však tak, že nás čaká niekoľko vĺn búrok a súčasne ich najvyššie riziko bude v noci.