Dnes dorazia búrky. Pozrite si kde a kedy sa vyskytnú

Dnes dorazia búrky. Pozrite si kde a kedy sa vyskytnú
Ľubomír Franko

Už dnes okolo poludnia sa začne na našom území blýskať. Búrky môžu byť ojedinele aj intenzívne, pozrite si kde a kedy sa vyskytnú.

Viaceré miesta Slovenska dnes zasiahnu búrky a prehánky. Vznikať by mali najmä na východe a na juhu stredného Slovenska. Priniesť môžu najmä prívalové zrážky, n ovyskytnúť sa môže aj krupobitie.

Prvé búrky by mali vznikať už okolo poludnia. Očakáva sa, že vzniknú najskôr na severe východného Slovenska, postupne sa vytvoria aj na juhu stredného Slovenska.

Postupne by sa aź do večera mali vyskytovať najmä na západe Banskobystrického kraja a v oblasti Košického kraja. Menšia šanca na ich vznik aj v severnej polovici stredného Slovenska (najmä vo východnej časti v oblasti Tatier) a v Podunajskej nížine. Na severozápade sa dnes búrky neočakávajú.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd