Dnes k nám dorazí ďalšia vlna sneženia. Na severe pribudnú desiatky cm čerstvého snehu

Dominik Cenkner

Ani ôsmy februárový deň tohto roka neprinesie, mnohými očakávanú, zmenu počasia. Na viacerých miestach dnes treba počítať so zrážkami, či už v podobe dažďa alebo snehu a niektoré oblasti potrápi aj silnejší vietor.

Počasie u nás dnes bude pod vplyvom okraja tlakovej výše, ktorý do našej oblasti bude zasahovať od západu až juhozápadu. Po jej severnom okraji bude cez strednú Európu rovnako od západu postupovať teplý front, ktorý bude navyše spojený s tlakovou nížou nad Nórskym morom.

Na pohľad zložitá synoptická situácia prinesie na Slovensko prevažne oblačné až zamračené počasie. Najmä dopoludnia môže byť miestami oblačnosti aj menej.

Postupne treba na mnohých miestach počítať so snežením, dažďom so snehom či dažďom samotným. Len na juhu sa zrážky vyskytnú len ojedinele.

Tvoriť sa budú aj snehové jazyky či záveje. Na cestách preto jazdite opatrne.

Teploty a vietor

Maximálna denná teplota sa dnes bude pohybovať v rozmedzí od +3 °C do +8 °C. Miestami bude aj chladnejšie.

Týkať sa to bude najmä Žilinského kraja, Horehronia, Spiša a krajného severovýchodu. Teplota tu vystúpi od 0 °C do +3 °C.

Aj dnes treba počítať so silnejším vetrom. Fúkať bude zo západu, a to rýchlosťou od 3 do 10 m/s, pričom v nárazoch to môže byť až okolo 14 m/s, čo je približne 50 km/h.

V Popradskej kotline môže fúkať ešte silnejšie, pričom s prudkým vetrom až silnou víchricou treba počítať aj na horách.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd