Dnes k nám príde od západu výrazné SNEŽENIE. Pozrite si, kde budú BIELE VIANOCE

Dnes k nám príde od západu výrazné SNEŽENIE. Pozrite si, kde budú BIELE VIANOCE
Peter Minárik

V nadchádzajúcich hodinách nás začne ovplyvňovať teplý front, ktorý prinesie na naše územie výrazné zrážky. Od západu sa blížia na naše územie výrazné zrážky, ktoré prinesú vlnu sneženia. Snežiť bude aj na západnom Slovensku.

Už niekoľko hodín sužuje stredné Slovensko sneženie. To prináša aj teraz ďalšie centimetre nového snehu, ktoré situáciu ešte viac zhoršia. Sneženie však nebude výsadou len stredného Slovenska a už o chvíľu dorazí sneženie aj do ďalších oblastí Slovenska.

Od západu sa k nám blíži teplý front, ktorý prinesie na Slovensko výdatné sneženie, ktoré sa od západu bude postupne šíriť smerom k východu a spolu s výrazným snežením sa začne aj zhoršovať situácia.

Sneženie dorazí aj na západ

Zrážky v priebehu ranných hodín ustávajú, no dopoludnia nás čaká ďalšia vlna. Tentoraz príde teplý front, ktorý prinesie dva výrazné javy: najskôr sneženie a potom výrazné oteplenie.

Spomínané sneženie sa krátko predpoludním začne šíriť od rakúsko-slovenských hraníc smerom na východ. Do večerných hodín sa sneženie rozšíri zo západného Slovenska smerom nad stredné Slovensko, pričom zrážková intenzita bude dosahovať 1-3 cm nového snehu za hodinu. Do dnešného večera by tak malo spadnúť až okolo 10 mm vo forme snehových zrážok.

Sneženie sa postupne zmení na dážď

Ako sme spomínali, tak dnešné sneženie prinesie na naše územie teplý front a ten postupne celú, zimnú atmosféru pokazí.

Dnešný deň prinesie sneženie a nové centimetre nového snehu aj do nížin, ale v podvečerných hodinách sa nad naše územie začne od západu natláčať teplejší vzduch. Jeho príliv bude výrazný a postupne bude hranica sneženia stúpať až na výšku okolo 1200 metrov. Znamená to teda to, že sneženie začne od západu postupne prechádzať do dažďa.