Dnes nás potrápi najmä silnejší vietor. Popoludní sa bude počasie zlepšovať

Dominik Cenkner

Pred nami je posledný októbrový deň a zároveň deň, kedy bude prebiehať celoplošné testovanie na prítomnosť koronavírusu. Tomu bude počasie priať najmä v popoludňajších hodinách.

Počasie u nás bude ovplyvňovať pás vyššieho tlaku vzduchu. V ňom sa bude nad našou oblasťou rozpadávať teplý front.

Z rána a dopoludnia nás preto čaká oblačné až zamračené počasie. Na niektorých miestach nie sú vylúčené ani hmly. Dopoludnia treba miestami počítať s dažďom alebo prehánkami, ktoré budú na hrebeňoch Tatier snehové.

Zrážky by však mali dopoludnia zoslabnúť a okolo poludnia sa očakávajú už len na Záhorí v podobe mrholenia. Definitívne by mali zrážky ustať krátko popoludní. Vtedy sa začne zmenšovať aj oblačnosť.

Na Slovensku sa dnes vysoké úhrny zrážok neočakávajú, Foto: wxcharts.com
Na Slovensku sa dnes vysoké úhrny zrážok neočakávajú, Foto: wxcharts.com

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +9 °C do +14 °C. Na juhu západného a stredného Slovenska do +16 °C.

Väčší problém bude predstavovať počas dnešného dňa vietor. Ten bude fúkať od severu až severozápadu rýchlosťou 10 až 30, v nárazoch do 55 km/h. Slabnúť začne popoludní, ale dovtedy bude zrážať pocitovú teplotu o niečo nižšie než bude reálne.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd