Dnes sa bez teplejšieho oblečenia nezaobídete. K tomu sa pridá sneženie a prudký vietor

Dominik Cenkner

Pred nami je stred tohto pracovného týždňa, ktorý so sebou prinesie, dalo by sa povedať, typické zimné počasie.

Počasie u nás aj dnes bude ovplyvňovať zvlnený studený front. Ten bude spojený s oblasťou nižšieho tlaku vzduchu, ktorá sa tiahne z Barentsovho mora až nad Balkán.

Streda bude zamračená a najmä na severe a východe s prehánkami, zväčša snehovými. V polohách do 300 m, zvlášť v Banskobystrickom kraji, sa vyskytne aj dážď.

Najmä v severnej polovici treba počítať s tvorbou snehových jazykov a závejov. Na cestách preto jazdite opatrne.

Na to, že sme už v podstate v polovici apríla, bude veľmi chladno. Teploty sa nedostanú nad hranicu +10 stupňov, naopak, v niektorých oblastiach bude celý deň pod nulou.

Teploty a výhľad do ďalších dní

Maximálne denné teploty sa dnes budú pohybovať v rozmedzí od +4 °C do +9 °C. O niečo chladnejšie bude v Žilinskom kraji a na východe.

Tam sa teploty vyšplhajú len na -1 °C až +4 °C. Bez teplejšieho oblečenia sa tam preto nezaobídete.

Pocit zimy bude umocňovať aj prevažne severný vietor 5 až 13 m/s, na juhovýchode a v Popradskej kotline miestami okolo 16 m/s a v nárazoch dokonca až do 25 m/s. To je približne 90 km/h. Vietor bude slabnúť až vo večerných hodinách.

Počasie sa u nás začne zlepšovať až na prelome víkendu a nového pracovného týždňa. Dovtedy tak ešte budeme musieť vydržať tento návrat zimy uprostred apríla.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd