Dnes sa môžu objaviť búrky najmä na západe a severozápade

Peter Minárik

V priebehu dnešného večera začne počasie na našom území ovplyvňovať studený front, ktorý prinesie výraznú zmenu v podobe ochladenia. Ešte pred ním sa môžu na našom území vyskytnúť búrky.

Studený front sa pohybuje len veľmi pomaly cez strednú Európu nakoľko sa vlní. V priebehu včerajšieho dňa dochádzalo k výraznej búrkovej aktivite v západnej Európe a v západnej časti strednej Európy.

Detekcia bleskov zaznamenala počas včerajšieho dňa nad Európou okolo 70 000 bleskov a dnes sa búrky posunú mierne k východu.

Búrky sa opäť očakávajú aj v strednej Európe, predovšetkým v Nemecku, v Rakúsku, v Česku a v Poľsku. Môžu sa však vyskytnúť aj na našom území.

Najvyššia pravdepodobnosť výskytu dnešných búrok je v Podunajskej nížine a v severozápadnej časti Slovenska. Búrky by mali postupovať od juhozápadu smerom k severovýchodu.

Intenzívne búrky sa však neočakávajú a prípadné búrky prinesú na naše územie zosilnenie vetra a dažďa.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
23 °C / 5 °C
Viola
Zajtra
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd