Dnes sa ochladí aj o 10 °C. Pocitovka klesne na -15 °C

Peter Minárik

Dnes je pred nami poriadne mrazivý deň. Fúkať bude silný severozápadný vietor, ktorý bude spôsobovať snehové jazyky a záveje a zrazí pocitovú teplotu poriadne nadol.

Slovensko dnes čaká mimoriadne chladný deň. Maximálne teploty sa budú pohybovať na poriadne nízkych hodnotách a pocit chladu ešte bude zvýrazňovať silný, severozápadný vietor.

Silný vietor v našej oblasti zapríčiňuje výrazný tlakový gradient medzi tlakovou nížou nad Balkánom a tlakovou výšou so stredom nad Škandináviou. 

Vietor už v týchto chvíľach začína naberať na sile na západnom Slovensku, no v priebehu rána sa rozfúka na celom našom území, pričom najsilnejší vietor sa očakáva na juhovýchode Slovenska.

Tu by mohli nárazy vetra dosahovať rýchlosť v nárazoch 20 až 28 m/s. Na zvyšku územia budú nárazy dosahovať rýchlosť 15 až 20 m/s. 

Takýto silný vietor bude na našom území vytvárať snehové jazyky a ojedinele aj záveje a to predovšetkým na východe.

Veľký pozor si však treba dať na omrzliny. Vďaka prílivu chladného vzduchu sa dnes na našom území prudko ochladí. Teploty v porovnaní so včerajším dňom poklesnú aj o 10 °C. Maximálne teploty sa budú pohybovať od -10 do -2 °C.

Dnes nás čakajú celodenné mrazy, ale na pocit však počítajte s tým, že bude ešte chladnejšie. Pocitové teploty sa budú pohybovať od -20 do -10 °C.

dnešná pocitová teplota
dnešná pocitová teplota

Pred nami je tak mimoriadne chladný deň a dnešným dňom to neskončí. Veľmi chladné počasie sa očakáva aj nasledujúce dni. Vývoj na ďalšie dni si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd