Dnes sa počasie výrazne zhorší. Už čoskoro treba počítať s výdatným dažďom a hrozia aj búrky

Peter Minárik

Po príjemnom predĺženom víkende čaká naše územie v priebehu dnešného dňa ďalšia, pomerne výrazná zmena počasia, ktorá na viaceré miesta prinesie dážď. Spočiatku sa môžu vyskytovať aj búrky. V niektorých oblastiach nášho územia sa treba pripraviť aj na výdatnejšie zrážky. 

Máme za sebou predĺžený víkend, ktorý skončil príjemným počasím. Nedeľa aj pondelok priniesli na viaceré miesta nášho územia príjemné, slnečné a teplé počasie bez zrážok.

Počas uplynulej noci sa však začalo počasie v našej oblasti zhoršovať. Od juhozápadu sa nasunula nad naše územie oblačnosť a v priebehu nadchádzajúcich hodín sa treba pripraviť aj na zrážky.

Popoludní hrozia búrky

Počasie na Slovensku bude pod vplyvom studeného frontu. Ten sa bude nachádzať nad našim územím a priamo nad nami sa bude vlniť, keďže ďalej, smerom na východ ho nepustí tlaková výš, ktorá sa rozkladá nad východnou Európou.

Na tomto studenom fronte tak budú vznikať jednotlivé zrážkové vlny, ktoré prinesú aj výdatnejšie zrážky. Spočiatku však dnes treba počítať aj s možnými búrkami.

Už krátko popoludní sa môžu tvoriť prehánky, či búrky, pričom ich najvyššia pravdepodobnosť je v oblasti Žilinského a čiastočne aj Trenčianskeho kraja. Pôjde o izolované búrky, ktoré prinesú silnejší dážď a ojedinele aj krúpy.

Čaká nás výdatnejší dážď

V druhej polovici dnešného popoludnia sa začnú od juhozápadu nad naše územie nasúvať výraznejšie zrážky, ktoré postupne prinesú nad celé západné a severozápadné Slovensko dážď, ktorý bude výdatnejší. Ešte do polnoci však začnú zrážky od západu ustávať.

V noci sa zrážky presunú nad centrálne Slovensko, kde sa začnú vytvárať ďalšie výraznejšie zrážkové vlny. Pršať by na našom území malo prestať až vo štvrtok.

Podľa aktuálnych prepočtov numerických modelov by malo najviac zrážok spadnúť v centrálnej časti Slovenska a na severe. Spadnúť by malo od 20 do 40 mm zrážok. Zrážky sa očakávajú aj na západnom, či východnom Slovensku, no úhrny sa budú pohybovať do 20 mm.

Po slnečnom, predĺženom víkende tak vyťahujte dáždniky. Nadchádzajúce hodiny totiž budú upršané a chladnejšie.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd