Dnes sa vyskytli početné prehánky

Ľubomír Franko

Počasie u nás dnes ovplyvňovala tlaková výš, ktorá sa tiahne od Nórskeho mora ďalej na juh, až do oblasti južnej Európy. Po jej prednej strane a po zadnej strane brázdy nízkeho tlaku vzduchu nad východom strednej Európy k nám od severozápadu prúdil studený a vlhký vzduch, v ktorom sa najmä na severnom a východnom Slovensku tvorili početné prehánky. Prehánky však moc zrážok nepriniesli, pričom za posledných 24 hodín najviac spadlo na Orave v Oravskej Polhore, kde napršalo 4,9 mm. Za posledných 12 hodín spadlo najviac na letisku v Košiciach, kde napršalo 2,2 mm.

Už zajtra sa presunie tlaková výš viac na východ a od juhozápadu k nám začne opäť prúdiť teplý, tropický vzduch. Počas zajtrajšieho dňa očakávame na západe už malú oblačnosť, na strednom a východnom Slovensku polooblačno, pričom prehánky by sa mali vyskytnúť už len ojedinele a to najmä na východe Slovenska.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd