Dnes sa začína meteorologické leto. Teploty však letné nebudú

Veronika Salayová

Dnes sa začína meteorologické leto. Aj keď tu máme prvý deň meteorologického leta, utorok ešte neprinesie typické letné teploty. 

Dnešným dňom začína na severnej pologuli meteorologická jar. Obdobie od 1. júna a do 31. augusta je charakterizované ako meteorologické leto, zatiaľ čo astrologické leto začne o tri týždne neskôr.

Aj keď dnes máme začiatok meteorologického leta, dnes ešte letný deň nezažijeme. Letný deň je charakterizovaný ako deň, kedy teplota vystúpi nad hranicu +25 °C. 

A aké počasie nám prináša prvý letný deň?

Dnešné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +15 do +22 °C a bude prevažne oblačno až zamračené s viacerými prehánkami. 

Leto si však mnohí predstavuje inak. Dnešné teploty sa pohybujú pod hranicou dlhodobého priemeru, na niektorých miestach aj o 6 °C.

Anomálie teplôt 1. júna o 14.00 hod. Zdroj: iMeteo
Anomálie teplôt 1. júna o 14.00 hod. Zdroj: iMeteo

Na teploty nad letnou hranicou +25 °C si tak budeme musieť ešte pár dní počkať, avšak nie na dlho. 

Blíži sa výrazné oteplenie

Už v piatok by mohla teplota na juhu Slovenska dosiahnuť +25 °C a v priebehu víkendu bude ešte teplejšie, pričom teploty by mohli vystúpiť na až na +28 °C. 

Zdá sa, že cez víkend by sa viacerí z nás mohli dočkať príjemne teplého počasia a na mnohých lokalitách Slovenska už aj s letnými teplotami. 

Viac o vývoji teplôt pre začiatok júna nájdete TU

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd