Dnes upršaný a búrlivý deň. Príde potrebná vlaha

Peter Minárik

Studený front bude počasie na našom území ovplyvňovať po väčšinu dnešného dňa a prinesie na naše územie toľko potrebnú vlahu.

Studené fronty dokážu pomerne rýchlo prejsť cez naše územie a priniesť síce intenzívne búrky, no zrážok býva málo a rozhodne nie tak plošne. Úplne o niečom inom je zvlnený studený front a ten aktuálne postupuje cez naše územie.

Takýto studený front sa totiž vlní, čím postupuje cez naše územie len veľmi pomaly. Dokonca sa môže na niekoľko hodín zastaviť. Zvlnené studené fronty obvykle prinášajú výraznejšie zrážkové úhrny. Tie by dnes mali byť plošnejšie.

Studený front prinesie jednak búrky, no postupne aj dážď. Zrážky by sa dnes mali vyskytovať na viacerých miestach a tešiť sa tak môžete na výraznejšie úhrny. Na našom území by malo spadnúť 5 až 20 mm zrážok, no pri búrkach to bude výrazne viac a úhrny sa môžu pohybovať v desiatkách milimetrov.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd