Dnes vyvrcholí LETO. Čaká nás posledný, na celom území TROPICKÝ DEŇ. Takto teplo už nebude

Dnes vyvrcholí LETO. Čaká nás posledný, na celom území TROPICKÝ DEŇ. Takto teplo už nebude
Peter Minárik

Tí, ktorí neznášate takéto horúčavy, sa dnes potešíte, naopak tí, ktorí milujete horúčavy, sa s nimi dnes musíte rozlúčiť. Pred nami je na väčšine územia totiž posledný tropický letný deň.

Obdobie meteorologického leta na našom území pomaly končí. Posledným dňom meteorologického leta je 31. august, teda tento štvrtok. Dnes však vieme, že je pred nami posledný takto teplý deň. Večer totiž príde výrazná zmena a tá sa udrží.

Tropické počasie tak dnes na celom území končí. Príliv teplého vzduchu do našej oblasti vyvrcholí a takto teplo ako dnes už toto meteorologické leto určite nebude a je vysoko pravdepodobné, že nás už tento rok nečaká ani takýto teplý deň.

Ako vidieť aj na ansámbloch modelu GFS, tak to, že k nám bude prúdiť taká teplá vzduchová hmota ako dnes sa do polovice septembra neočakáva.

ansámbel teploty v hladine 850 hPa a zrážok pre Bratislavu
ansámbel teploty v hladine 850 hPa a zrážok pre Bratislavu

Dnes bude aj nad +35 °C

Počas uplynulého víkendu sa teploty na našom území šplhali nad hranicu +30 °C, no v priebehu dnešného dňa pôjdu teploty ešte o čosi vyššie.

Tridsiatky dnes zaznamenáme hneď na niekoľkých miestach nášho územia, pričom v najteplejších regiónoch nášho územia na juhu sa môžu teploty vyšplhať až nad hranicu +35 °C.

dnešné maximálne teploty
dnešné maximálne teploty

Rúti sa na nás níž s frontom

Ako sme spomínali, tak teploty dnes na našom území vyvrcholia pred postupujúcim studeným frontom, ktorý sa už niekoľko dní vlní nad Európou a priniesol na Slovensko aj sobotňajšie búrky.

Dnes večer začne tento studený front ovplyvňovať počasie aj na našom území. V priebehu podvečerných hodín začne byť na našom území búrlivo.

Po horúcom dni sa pripravte na večernú a nočnú vlnu búrok, ktorá môže byť na našom území aj výraznejšia. Vývoj sledujeme a aktuálne informácie o dnešných búrkach vám prinesieme počas dopoludnia.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd