Do Francúzska mieria extrémne horúčavy. Bude cez +40 °C

Do Francúzska mieria extrémne horúčavy. Bude cez +40 °C
Ľubomír Franko

Mimoriadne teplé počasie čaká začiatkom týždňa Francúzsko. Teploty by mali ísť cez +40 °C, čo ešte výraznejšie zhorší sucho v oblasti. 

Mimoriadne sucho trápi oblasť Francúzska. V krajine koncom uplynulého pracovného týždňa vyhlásili krízový stav, následkom ktorého v niektorých departmentoch zakázali využívanie pitnej vody na iné účely ako hygienu, zdravie a pitný režim. 

Sucho v oblasti nepoľaví. Do oblasti západnej Európy prenikne začiatkom pracovného týždňa horúci, pôvodom tropický vzduch.

V pondelok budú teploty na juhu krajiny atakovať hranicu +40 °C, v utorok by mali už presiahnuť hranicu +40 °C a vyšplhať sa môžu až na +44 °C. Podobne ako v utorok bude aj počas stredy.

 V stredu by sa štyridsiatky mali presunúť už aj na sever krajiny, +40 °C môže byť aj v Paríži.

Kvôli intenzívnemu suchu majú výrazné problémy nielen v poľnohospodárstve ale aj v oblasti energetiky. Následkom nízkej hladiny riek očakávajú vo Francúzsku zníženie produkcie v jadrových elektrárniach. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd