Do konca roka sa očakáva veľmi málo zrážok

Ľubomír Franko

Modely zatiaľ ani zďaleka nenaznačujú vpád studeného vzduchu, či výraznejšie sneženie. Naopak, v našej oblasti by sa mala stále udržiavať oblasť vyššieho tlaku vzduchu. Stabilné počasie tak zrejme pretrvá na našom území ešte veľmi dlho. Na stabilite sa zhodujú modely GFS a model ECMWF. Anomálie predpovedného modelu NCEP taktiež naznačujú, že zrážok do konca mesiaca už moc nepribudne.

Výnimkou ešte môže ostať severovýchod Slovenska, kde by sa sneženie mohlo vyskytnúť začiatkom nasledujúceho pracovného týždňa. Nasledujúcich 7 dní však bude zrážkovo výrazne podpriemerných a spadne len 20 až 30% zrážok dlhodobého priemeru. Predpoveď na viac ako 10 dní však treba brať s rezervou a ide skôr o štatistický odhad charakteru počasia. Situácia sa ešte môže zmeniť, no šanca je malá, keďže v modeloch panuje až nezvyčajná zhoda.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd