Meteorológovia vydali výstrahu 2. stupňa. Do Nemecka mieria ďalšie zrážky, Dunaj znova porastie

Veronika Salayová

Cez víkend čaká Nemecko ďalšia vlna intenzívnych zrážok. Množstvo vody opäť zdvihne hladinu Dunaja a hrozia aj povodne. 

Juh Nemecka opäť čaká vlna nepriaznivého počasia. Dnes popoludní sa od juhu Horného Porýnia až po Dolné Bavorsko vytvoria silné búrky, ktoré budú spojené so silným dažďom. 

V krátkom čase môže v tejto oblasti spadnúť až 40 litrov na meter štvorcový, lokálne aj viac. Silné búrky s poriadnym lejakom čakajú južné regióny Nemecka aj v nedeľu.

Nemeckí meteorológovia vydali varovanie 2. stupňa pred intenzívnymi zrážkami. Keďže pôda je po nedávnych povodniam maximálne nasýtená, už nedokáže absorbovať viac vody.

 

Dunaj bude v Nemecku opäť stúpať

Znamená to, že voda z búrok bude odtekať do vodných tokov a ich hladiny sa budú rýchlym tempom dvíhať. Opäť tak hrozia povodne, a to najmä počas nedele. Rovnako sa očakáva aj rýchly vzostup Dunaja. 

Aktuálne všetky vodné toky na juhu Nemecka klesajú, no po poobedných a nočných búrkach hladiny riek opäť výrazne porastú a môžu dosiahnuť povodňové stupne. 

Situácia by však nemala byť taká vypätá ako pred pár dňami a aj keď hladina Dunaja stúpne, silná prívalová povodeň na Slovensku by hroziť nemala.

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd