Do piatka nás čakajú výdatné zrážky. Spadnú desiatky milimetrov

Peter Minárik

Počasie na našom území bude nasledujúce dni veľmi sychravé. Do piatka by na našom území malo spadnúť niekoľko desiatok milimetrov zrážok, čo zaženie sucho.

Studený front, ktorý začal ovplyvňovať počasie na našom území včera večer bude mať dominantný vplyv na počasie u nás až do konca pracovného týždňa.

Tento front sa totiž nad našim územím bude vlniť, pričom na ňom sa budú vytvárať jednotlivé zrážkové polia. Tie k nám prinesú výdatnejšie zrážky, ktoré v oblasti severného Slovenska budú väčšinou vo forme snehu.

Až do piatka čaká naše územie prevažne oblačné až zamračené počasie. Na mnohých miestach sa bude vyskytovať dážď. 

Postupne sa na severe a prechodne aj inde bude vyskytovať aj sneženie, no keďže teploty počas dňa budú stúpať nad nulu, tak sa snehová pokrývka príliš dlho na našom území neudrží.

Podstatné je, že zo sneženia a dažďa nás do piatka čakajú výdatné zrážkové úhrny.

Na našom území by mohlo spadnúť 20 až 60 mm zrážok, čo určite zaženie sucho a môže spôsobiť aj vzostupy vodných tokov na našom území. Mapu očakávaných zrážok nájdete pod článkom.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd