Dubaj zasiahli záplavy. Voda zaplavila cesty a zablokovala dopravu

28.01.2023 o 12:16 - Zuzana Macháčová

V piatok sa v mnohých oblastiach Spojených arabských emirátov vyskytol silný dážď a krupobitie. Voda zaplavila cesty a zablokovala dopravu. Meteorologická služba vyzvala vodičov, aby boli opatrní kvôli zlej viditeľnosti spôsobenej dažďom a vetrom. 

Dubaj zasiahli záplavy. Voda zaplavila cesty a zablokovala dopravu
Zdroj: PAP/EPA/ALI HAIDER

Mnohé oblasti Spojených arabských emirátov vrátane mesta Abu Dhabi a Dubaja zasiahol silný dážď. Toto nepriaznivé počasie narobilo problémy na cestách.

Najvyšší úhrn zrážok bol zaznamenaný v Dhadne a na ostrove Sir Bu Nair v Šardžá, kde bolo zaznamenaných 86,3 litra na meter štvorcový.

Upozornenia pre vodičov

Pani Catherine, ktorá je v Dubaji povedala: „Je to údajne najhoršie počasie v tomto ročnom období za posledné roky. Poveternostné podmienky sú pre obyvateľov obzvlášť nepriaznivé, pretože dažďová voda v meste nemá kam odtekať. Je tu betón, málo zelene, takže voda nemá kam vsiaknuť."

Podľa Národného meteorologického centra (NCM) sa očakáva, že takéto nepriaznivé počasie bude pokračovať aj v sobotu. NCM vyzvala vodičov, aby boli opatrní kvôli zlej viditeľnosti spôsobenej dažďom a vetrom. 

Záplavy v Dubaji, zdroj: PAP/EPA/ALI HAIDER
Záplavy v Dubaji, zdroj: PAP/EPA/ALI HAIDER

V severných a východných pobrežných oblastiach krajiny sa stále očakáva silný dážď. Podobné počasie sa očakáva aj v nedeľu. 

Reklama MediaAd