Dubaj zasiahli záplavy. Voda zaplavila cesty a zablokovala dopravu

Zuzana Macháčová

V piatok sa v mnohých oblastiach Spojených arabských emirátov vyskytol silný dážď a krupobitie. Voda zaplavila cesty a zablokovala dopravu. Meteorologická služba vyzvala vodičov, aby boli opatrní kvôli zlej viditeľnosti spôsobenej dažďom a vetrom. 

Mnohé oblasti Spojených arabských emirátov vrátane mesta Abu Dhabi a Dubaja zasiahol silný dážď. Toto nepriaznivé počasie narobilo problémy na cestách.

Najvyšší úhrn zrážok bol zaznamenaný v Dhadne a na ostrove Sir Bu Nair v Šardžá, kde bolo zaznamenaných 86,3 litra na meter štvorcový.

Upozornenia pre vodičov

Pani Catherine, ktorá je v Dubaji povedala: „Je to údajne najhoršie počasie v tomto ročnom období za posledné roky. Poveternostné podmienky sú pre obyvateľov obzvlášť nepriaznivé, pretože dažďová voda v meste nemá kam odtekať. Je tu betón, málo zelene, takže voda nemá kam vsiaknuť."

Podľa Národného meteorologického centra (NCM) sa očakáva, že takéto nepriaznivé počasie bude pokračovať aj v sobotu. NCM vyzvala vodičov, aby boli opatrní kvôli zlej viditeľnosti spôsobenej dažďom a vetrom. 

Záplavy v Dubaji, zdroj: PAP/EPA/ALI HAIDER
Záplavy v Dubaji, zdroj: PAP/EPA/ALI HAIDER

V severných a východných pobrežných oblastiach krajiny sa stále očakáva silný dážď. Podobné počasie sa očakáva aj v nedeľu. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd