Filipíny zasiahne druhý tajfún za týždeň

Filipíny Ľubomír Franko

15. októbra o 13:10 lokálneho času (u nás 16. októbra 7:10) sa podarilo satelitu Aqua MODIS zachytiť tento snímok tajfúnu Sarika, ktorý sa približoval k Filipínam. V tom čase bola intenzita hurikánu druhý stupeň na Saffirovej-Simpsonovej stupnici. Maximálne stále vetry dosahovali v tom čase 170 km/h. Búrka dorazila na pobrežie počas nasledujúceho rána lokálneho času v oblasti stredného Luzonu. V tom čase dosahoval tajfún už 4. stupeň a maximálne stále vetry až 210 km/h. 

Jeho cesta sa však na Filipínach nekončí. Konvekcia, ktorá prebiehala pred očakávaným príchodom tajfúnu už priniesla extrémne zrážky do oblastí Vietnamu, následkom čoho zahynulo niekoľko ľudí. Sarika postúpi ďalej na severozápad a zasiahne čínsky ostrov Hainan a neskôr severný Vietnam, kde prinesie ďalšie extrémne zrážky. Medzitým sa obyvatelia Filipín môžu pripravovať na ďalší tajfún. Haima dorazí do oblasti severného Luzonu počas 19. októbra a prinesie ďalšie extrémne zrážky a vietor. Stane sa tak druhým tajfúnom, ktorý počas jedného týždňa zasiahol Filipíny.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Zajtra
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd