FOTO: Búrka roka v Bratislave. Mesto je pod vodou !

06.06.2018 o 20:05 - Bratislava - Peter Minárik

Bratislava aktuálne bojuje s následkami veľmi intenzívnej búrky. Viaceré časti mesta sa ocitli pod vodou. Najhoršia situácia je vo východnej časti mesta, kde spadlo od 50 do 100 mm zrážok. Ide o najintenzívnejšiu búrku za uplynulé roky.

Bratislavské cesty sa po silnej búrky ocitli pod vodou. Môže za to ďalšia stacionárna búrka, ktorá sa prehnala Bratislavou. Búrka čerpala energiu z instabilného vzduchu, ktorý sa labilizoval počas dnešných dopoludňajšich hodín. Dopomohla aj orografia Malých Karpát, čo búrku spomalilo.

Práve v bratislavských častiach v blízkosti Malých Karpát v oblasti Nového Mesta, či Rače zaznamenali najintenzívnejšie úhrny. Výrazné úhrny však spadli takmer v celom meste.

Dúbravka: Stanica v Dúbravke eviduje zatiaľ 45 mm zrážok

Kramáre: V oblasti Kramárov spadlo menej zrážok. Automatická stanica zaznamenala cez 27 mm.

Mlynská Dolina: Tu už zrážok, napriek malej vzdialenosti od Kramárov významne pribudlo. Spadlo tu až 53 mm zrážok.

Koliba: V hornatejšej časti Bratislavy zrážok opäť pribúdalo. Spadlo tu až 65 mm zrážok.

Petržalka: V Petržalke spadlo okolo 36 mm, pričom najintenzívnejšie zrážky tu boli okolo 17:00.

Rača: V Rači spadlo najviac zrážok z celej Bratislavy. Napršalo cez 70 mm. Pričom od 17:25 do 17:40, teda v priebehu 15 minút napršalo až 25 litrov na meter štvorcový.

Ružinov: V Ružinove evidujú taktiež významné zrážkové úhrny. Spadlo tu 57 mm zrážok, pričom väčšina spadla v priebehu necelej hodiny.

Búrka zaplavila viaceré časti mesta. Problémy sú naprieč celou Bratislavou.

Intenzívna búrka ovplyvnila aj bratislavské letisko, kde museli dočasne prerušiť prevádzku.

Búrka zaplavila mnohé podjazdy, či podzemné parkoviská. Bratislavské centrum Polus sa ocitlo bez elektriny a do prevádzok prenikla voda. Na križovatkách zasa voda zoskratovala semafory.

Doprava v mnohých oblastiach Bratislavy kolabuje. Ako vidieť na stave z Wazu, tak problémy sú najmä v centre.

 

Búrka v Bratislave ustáva a elektrická aktivita klesá, no stále sa zrážky regenerujú a pršať tak neprestáva. Polohu zrážok sledujte TU.