FOTO: Dnešné počasie prialo skvelým výhľadom. Z Tatier bolo vidieť vrchol Eiffelovej veže

Dominik Cenkner

Dopoludnia v strednej a niektorých častiach západnej Európy panovalo jasné počasie. Aj vďaka tomu sa niektorým turistom vo Vysokých Tatrách naskytol nádherný výhľad.

Len pred pár dňami sme vám priniesli informáciu o tom, že zasnežené tatranské štíty zachytili mnohí maďarskí turisti z pohoria Matra a Bükk na severe Maďarska. Nešlo pri tom o malú vzdialenosť.

Vysoké Tatry sú z vrchu Matra vzdialené približne 138 km, Nízke Tatry o niečo menej, okolo 116 km. Z pohoria Bükk sú Nízke Tatry vzdialené zhruba 90 km a a Vysoké Tatry odhadom 120 km.

Dnes sa niečo podobné pošťastilo turistom, ktorí sa vybrali na Lomnický štít. Vo výške 2 634 metrov nad morom dnes dopoludnia panovalo bezoblačné počasie. Rovnako tak v niektorých krajinách západnej Európy, napr. vo Francúzsku.

Vďaka tomu mohli turisti vidieť vrchol svetoznámej Eiffelovej veže. Treba však dodať, že ide o poriadne dlhú vzdialenosť.

Tatry sú od Eiffelovej veže totiž vzdialené vzdušnou čiarou viac ako 1280 km. Turistom tak môžeme len ticho závidieť ich obrovský kus šťastia.

Zatiaľ čo maďarskí turisti pred pár dňami naše Tatry skutočne videli, slovenskí s výhľadom až do Paríža nemali toľko šťastia. Možno aj preto, že dnes je 1. apríl.

Veríme, že ste dnes mali príjemný deň plný rôznych pokusov o nachytanie. Dúfame, že svojou troškou sme k tomu prispeli aj my - váš iMeteo tím.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd