FOTO: Indiou otriaslo silné zemetrasenie. Vytvorili sa aj praskliny v zemi

Asam, Bihar, India Veronika Salayová

Dnes ráno otriaslo severovýchodom Indie veľmi silné zemetrasenie, ktoré dosiahlo magnitúdu 6,0. Z postihnutej oblasti hlásia mnohé škody, najmä na budovách. 

V indickom štáte Assam na severovýchode Indie sa dnes ráno triasla zem, a to nemálo. Zemetrasenie dosiahlo silu 6,0 magnitúdy a z oblasti hlásia aj viaceré silnejšie dotrasy.

Seizmografy zaznamenali zemetrasenie okolo 8.00 hod. tamojšieho času v indickom štáte Assam s epicentrom blízko hraníc Indie s Bhutánom.

Podľa amerického geofyzikálneho ústavu USGS sa otrasy nachádzali 9 km severo- až severozápadne od Dhekiajuli v hĺbke 29 km.

Zdroj: AccuWeather
Zdroj: AccuWeather

Zemetrasenie spôsobilo praskliny v zemi

V oblasti blízko epicentra sa v dôsledku silného zemetrasenia poškodilo niekoľko budov a vytvorili sa aj praskliny v zemi. 

Obyvatelia okamžite vybehli do ulíc zo strachu pred ďalšími dotrasmi. Najsilnejší dotras bol približne o 20 minút neskôr a dosiahol magnitúdu 4,0. 

V oblasti sa poškodilo niekoľko budov, zrútilo sa aj niekoľko striech a hlásené sú početné poškodenia stien.

Otrasy boli citeľné aj v ďalších mestách

Dokonca aj obyvatelia štátu Guwahati vzdialeného približne 150 km hlásili, že zemetrasenie otriaslo budovami a spôsobili praskliny v stenách. Zemetrasenie bolo citeľné aj v Bengálsku. 

Zatiaľ nie sú hlásené obete ani zranenia z postihnutej oblasti.

Pozrite si zábery a video z ničivého zemetrasenia v Indii. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Zajtra
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Nedeľa
Jasno
34 °C / 8 °C
Krištof
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd