FOTO: Jeruzalem zasypal sneh. Naposledy tam snežilo v roku 2013

Veronika Salayová

V uplynulých dňoch viaceré krajiny v okolí Stredozemného mora zasypal sneh. Snežilo aj na miestach, kde sa sneh objavuje len raz za niekoľko rokov. Včera nasnežilo dokonca aj v Jeruzaleme.

Tento týždeň výdatné sneženie zaskočilo obyvateľov Atén na juhu Grécka a aj obyvateľov tureckého Istanbulu, kde sneh v zime nie je bežný. Dokonca snežilo aj na severe Libanonu.

K týmto krajinám v okolí Stredozemného mora sa v pridal aj Jeruzalem. Naposledy v meste nasnežilo pred 8 rokmi.

Biela pokrývka včera prikryla celé mesto, okrem iného aj Skalný dóm či Múr nárekov.

Podľa odhadov jeruzalemského magistrátu zaznamenali niektoré oblasti hlavného mesta akumuláciu snehu až 15 centimetrov.

Takéto množstvo snehu stačilo na to, aby niektoré školy ostali v meste pre sneženie zatvorené. Rovnako sa skomplikovala aj cestná doprava.

Jeden muž zomrel na podchladenie v meste Kirjat Gat. 

Juh krajiny tiež zaznamenal prudké poklesy teplôt a v Mizpe Ramon v Negevskej púšti na juhu krajiny sa cez noc dokonca taktiež snežilo.

Posledný veľkú snehovú búrku zažil Jeruzalem v roku 2013, vtedy podľa tamojších meteorológov napadlo najviac snehu od roku 1879.

Nezvyklé meteorologické podmienky pred ôsmimi rokmi pripravili o život najmenej dvoch ľudí a odrezali od elektriny cez 35-tisíc domácností.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd