FOTO: Na Slovensko prišiel sneh. Pozrite si zasnežené Slovensko

Dominik Cenkner

Časť Slovenska sa dnes ráno zobudila do zasneženého dňa. A to aj napriek tomu, že v kalendári už svieti 6. apríl. Zimné počasie v tomto období však nie je až tak výnimočné.

Počasie u nás bude dnes ovplyvňovať studený front, ktorý cez našu oblasť postúpi smerom na východ. V studenom vzduchu sa za ním do strednej Európy od západu rozšíri výbežok vyššieho tlaku.

Práve prechod studeného frontu sa vo viacerých krajinách Európy postaral o to, že sa tam v apríli vrátila zima. Slovensko tak nie je výnimkou.

Zrážky sa nad našim územím začali vyskytovať už včera vo večerných hodinách, najskôr však najmä v podobe dažďa. Až v noci sa dážď začal meniť na sneh.

V týchto chvíľach sneh hlásite od severného Slovenska ďalej smerom na východ. Sneží napr. aj v okrese Snina. Výška čerstvého snehu sa pohybuje okolo 5 cm, miestami to môže byť aj viac.

Situácia na cestách

Nepriaznivé počasie ako inak komplikuje aj situáciu na cestách. Zatiaľ sú však všetky horské priechody zjazdné.

Na cestách na severe a východe musia vodiči na cestách počítať s vrstvou čerstvého či kašovitého snehu. Problém môže spôsobovať aj námraza, keď sa dážď počas noci menil na sneh. Jazdite preto opatrne.

Posledné informácie hovoria o dopravnej nehode pred Ladou v prešovskom okrese. Zrejme aj kvôli počasiu skončil mimo cestu prevrátený kamión. Z miesta hlásite rozsiahle kolóny.

Dopravná nehoda pri obci Lada, zdroj: Vladimír Hlušek
Dopravná nehoda pri obci Lada, zdroj: Vladimír Hlušek

Okrem snehu aj ochladenie

Studený front okrem sneženia na naše územie doniesol aj výraznejšie ochladenie. Kým včera teplota vystúpila miestami aj nad +15 °C, dnes nevystúpi v najteplejších oblastiach nad +10 °C.

Aj po 6. hodine ráno sa teplota na viacerých miestach pohybovala mierne pod nulou. Najteplejšie je momentálne na juhu stredného Slovenska, kde sa teplota pohybuje okolo +4 °C.

Teploty dnes budú hlboko pod dlhodobým priemerom, zdroj: imeteo.sk
Teploty dnes budú hlboko pod dlhodobým priemerom, zdroj: imeteo.sk

Zima sa u nás zdrží

Všetci, ktorí sa už nevedia dočkať jarného počasia, budú mať ešte pár dní hlavu v smútku. Zima sa totiž u nás ešte pár dní zdrží.

Až do štvrtka totiž očakávame chladné počasie a kde tu sa môže objaviť aj sneženie. Situácia by sa mala začať zlepšovať až od piatku.

V posledný pracovný deň týždňa sa začne otepľovať, pričom teploty by mohli opäť vystúpiť až do +17 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd