AKTUÁLNE: Na Slovensku stále sneží. Na cestách pribúdajú nehody

AKTUÁLNE: Na Slovensku stále sneží. Na cestách pribúdajú nehody
Zuzana Macháčová

Mikuláš priniesol na Slovensko bohatú snehovú nádielku. Sneženie neustalo ani počas noci. Naďalej sneží a na cestách sa tvorí viacej dopravných obmedzení a nehôd. 

Noc priniesla na naše územie ďalšiu snehovú nádielku. Sneženie stále neustáva a komplikuje dopravu v mnohých častiach Slovenska. 

Aktuálne sú viaceré cesty zasnežené, pričom najhoršia situácia je na horských priechodoch, z ktorých mnohé sú pre kamiónovú dopravu neprejazdné.

Problémy pribúdajú

Problémy na cestách v dôsledku hustého sneženia pribúdajú. Vodiči hlásili krátko po 9:00 hod. dopravné nehody a obmedzenia.

Pred Demandicami v smere zo Šaroviec za odbočkou do Hontianskej Vrbice sa zrazili dva kamióny, úsek je neprejazdný. Za Plášťovcami v smere do Opavy sú odstavené dva kamióny, sú tam aj neupravené cesty a popadané stromy na ceste. 

Spadnutý strom je aj za Dačovým Lomom v smere do Senohradu a za Hriňovou v smere do Lomu nad Rimavicou. 

Nehody sú aj v okolí Banskej Bystrice a to na hlavnom ťahu pred Slovenskou Ľupčou v smere z Banskej Bystrice na križovatke. Na severozápade územia je situácia tiež komplikovaná. Tvoria sa nehody, ale aj kolóny. 

Obmedzenia v doprave

Neupravené cesty hlásite za Tatranskou Štrbou v smere na Štrbské Pleso, za Popradom v smere do Spišského Bystrého a za Bystranmi v smere do Spišského Hrušova sa šmýka kamión. 

Úsek medzi Dobšinou a jaskyňou je uzavretý pre vozidlá nad 3,5 tony a HP Donovaly je zavretý pre vozidlá nad 10 m. 

Celú situáciu sledujeme ONLINE, kde vám prinášame aktuálne informácie o snežení a komplikáciach. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd