FOTO: Po tornáde v Poľsku je 8 domov zničených

Dominik Cenkner

Tornádo, ktoré včera podvečer zosadlo na severe Poľska kompletne zničilo osem domov. Miestne úrady hlásia okrem toho aj niekoľko zranených, popadané stromy či odstavený železničný úsek.

Včera popoludní do našej oblasti vrcholil prílev teplého vzduchu. Ten hnal teploty poriadne vysoko, napr. na Slovensku po 16. hodine namerali +35 °C.

Zároveň však strednou Európou postupoval studený front, v rámci ktorého sa tvorili intenzívne búrky, ktoré boli aj supercelárneho charakteru. Najhoršia situácia bola v Poľsku, kde sa objavilo aj tornádo.

Tornádo konkrétne zosadlo v mestečku Ustronie Morskie na pobreží Baltského mora. Najväčšie škody spôsobilo na Targowskej ulici kde kompletne zničilo osem tzv. holandských domov.

Podľa informácií sa pri tom malo zraniť približne šesť ľudí, vrátane jedného dieťaťa. Živel navyše vyvrátil aj niekoľko stromov a poškodil časť železničného úseku medzi stanicami Ustronie Morskie a Kołobrzeg.

Búrky sa dnes popoludní začali vyskytovať aj na Slovensku. Momentálne sú najaktívnejšie v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. Detekcie bleskov doposiaľ zaznamenali vyše 1120 úderov bleskov, pričom toto číslo bude ešte narastať, keďže búrky zrejme neodznejú ani v najbližších hodinách.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Zajtra
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Sobota
Polooblačno
20 °C / 1 °C
Jaroslav
Nedeľa
Polooblačno
23 °C / 4 °C
Jarmila
Pondelok
Polooblačno
25 °C / 5 °C
Lea
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd