FOTO: Počasie v uplynulých dňoch prialo dúham. Pozrite si výber tých najkrajších

Dominik Cenkner

Posledné dni sa v našich končinách niesli v znamení striedania slnka a dažďa. Takéto počasie praje dúham. Mnohým z vás sa podarilo zachytiť krásne zábery, o ktoré by bola škoda sa nepodeliť.

Povery hovoria, že na konci dúhy je zakopaný poklad. Takáto predstava znie síce dobre, ale hneď v nás musí vyvolať množstvo otázok.

Dúha má tvar oblúka s polomerom, ktorý je z akéhokoľvek miesta v okolí pozorovateľa totožný. Prípadná honba za pokladom by tak mohla skončiť neúspešne.

Čo je vlastne dúha? Ide o optický jav, ktorý radíme medzi fotometeory. Nepochybne ide o najnápadnejší a najznámejší fotometeor. Dôležitú úlohu v tomto prípade zohrávajú dažďové kvapky a slnečné lúče.

Práve počasie, ktoré u nás prevládalo v posledných dňoch, dúfam viac než inokedy prialo. Mnohým z vás sa podarilo zachytiť krásne zábery, o ktoré by bola škoda sa nepodeliť.

V priloženej fotogalérii vám preto ponúkame aspoň zopár záberov zo Slovenska ale i Česka, ktoré stoja za to. Možno aj to nám pomôže lepšie sa naladiť na chladnejšie a daždivejšie počasie, ktoré nás čaká v ďalších dňoch.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Zajtra
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Nedeľa
Jasno
34 °C / 8 °C
Krištof
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd