FOTO: Pozrite si, aké škody víchrica pácha v Česku

FOTO: Pozrite si, aké škody víchrica pácha v Česku
Česko Veronika Salayová

Víchrica Sabine v Českej republike od skorých ranných hodín vyčíňa a naprieč celým územím pácha početné škody. 

Od západu smerom na východ Čiech sa dnes prehnala víchrica Sabine, ktorá spustošila krajinu a v štyroch krajoch spôsobila kalamitný stav. V Prahe sa situácia napoludnie stabilizovala.

Najsilnejší vietor zaznamenali zatiaľ českí meteorológovia v ranných hodinách na Sněžke, kde vietor dosiahol v nárazoch až 180 km/h. 

Českí hasiči mali dnes mimoriadne veľa práce, najmä s súvislosti s popadanými stromami, ktoré spôsobili rozsiahle výpadky elektrickej energie. V Čechách stále evidujú až 120-tisíc domácností bez prúdu.

Početné výjazdy hasičov boli aj kvôli uvoľneným strešným krytinám na rodinných domoch. Víchrica okrem porúch elektrickej energie spôsobila mnohé komplikácie v doprave.

V Starom Meste u Frýdku-Místku narazil osobný vlak do spadnutého stromu. Pri nehode však nebol nikto zranený. Železničná doprava funguje v niektorých krajoch obmedzene.

Okrem toho školy, zoologické záhrady, mestské parky či cintoríny ostávajú dnes zatvorené, najmä v Juhočeskom, Plzeňskom, Karlovarskom a Stredočeskom kraji. 

Vietor už začína silnieť aj na našom území, hlavne na juhozápadne Slovenska a bude postupovať postupne na východ.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Ela
Zajtra
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd