FOTO: Prvá snehová nádielka priniesla takéto nádherné zábery. Pozrite si krásu zasneženého Slovenska

FOTO: Prvá snehová nádielka priniesla takéto nádherné zábery. Pozrite si krásu zasneženého Slovenska
Veronika Sádovská

Prvá snehová nádielka poriadne prevetrala fotoaparáty a mobily našich čitateľov. Ponúkame vám výber fotografií naprieč Slovenskom. To je nádhera.

Už od včerajšieho večera a počas celého dnešného dňa na strednom a východnom Slovensku snežilo. Naši čitatelia nám poslali stovky fotografií z rôznych kútov krajiny. Je to naozaj nádhera.

Od rána napadlo takmer 20 centimetrov

Ani tento rok sa na nás Perinbaba nevykašľala a potešila nás prvou snehovou nádielkou. Na svoje si určite prišli deti aj dospelí. Niektorí už vytiahli aj sánky.

V rôznych oblastiach od rána napadlo od niekoľkých až po 20 centimetrov nového snehu. Biela perina narástla hlavne na strednom a východnom Slovensku. Na západe počas dnešného dňa popršalo.

Problémy na cestách

Koho sneh určite nepotešil boli vodiči. Cestári nestíhali odpratávať sneh, ktorý padal plošne na troch štvrtinách nášho územia a tak ich potrápili neupravené cesty. Kamióny sa šmýkali a viazli na cestách.

Od rána vznikli desiatky nehôd, ktoré komplikovali dopravu a cestu ľudí do práce. Jedna nehoda si dokonca vyžiadala aj ľudský život.

Aktuálne je už situácia pokojnejšia, hoci so západom slnka klesajú aj teploty pod bod mrazu a kašovitý sneh na cestách začína zamŕzať. Nehôd je málo a veríme, že to tak už ostane. Dávajte si na cestách ale pozor na poľadovicu.

Sneženie dnes isto mnohých potešilo. Ak sa chcete pozrieť ako to v rôznych častiach Slovenska vyzeralo, pozrite si fotografie od našich čitateľov v našej galérii pod článkom. Pre viac informácií sledujte náš online prenos, kde pre vás od rána mapujeme situáciu.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
17 °C / 4 °C
Kazimír
Zajtra
Prehánky
15 °C / 1 °C
Fridrich
Streda
Prehánka dažďa so snehom
13 °C / -1 °C
Radoslav
Štvrtok
Skoro jasno
12 °C / 0 °C
Tomáš
Piatok
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Alan
Sobota
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Františka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd