FOTO: Pyreneje zasypal sneh. Za tri dni spadlo aj cez 2 metre

FOTO: Pyreneje zasypal sneh. Za tri dni spadlo aj cez 2 metre
Peter Minárik

Oblasť Pyrenejí sa spamätáva z následkov veľmi výrazných zrážok, ktoré boli na horách snehové a priniesli rekordný prídel nového snehu. Výška nového snehu sa počas tohto týždňa ráta na desiatky centimetrov až metrov.

Výrazná tlaková níž Glória ovplyvňovala počasie predovšetkým v oblasti Pyrenejského polostrova. Prinášala silný vietor, ktorý dosahoval nárazy s rýchlosťou až 80 km/h. Takýto silný vietor vytváral na pobreží niekoľkometrové vlny.

Okrem silného vetra však potrápili aj výdatné zrážky, ktoré v polohách pod 500 m n.m. boli kvapalné. Najviac zrážok zaznamenali v Montferrer, kde spadlo až 440 mm zrážok, čo sú rekordné úhrny.

Vo vyšších polohách zasa rátali desiatky centimetrov snehu. Najviac snehu napadlo medzi Andorrou a Pyrénées-Orientales, kde napadlo jeden až dva metre čerstvého snehu. Na masíve Canigou zaznamenali až 3 metre snehu.

Po výdatných snehových zrážkach sa v priebehu tohto víkendu vyčasilo a na hory vyrazili snehové frézy, ktoré sa snažia sprístupniť všetky horské cesty.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
23 °C / 5 °C
Viola
Zajtra
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd