FOTO: Sneh paralyzuje Chorvátsko. Diaľnice sú pod snehom

Peter Minárik

Chorvátsko a Balkán sužuje vlna sneženia, ktorá priniesla počas dnešného dňa niekoľko centimetrov snehu. Okrem sneženia komplikuje život aj mimoriadne silný vietor.

Balkán ovplyvňuje rozsiahla tlaková níž, ktorá do týchto oblastí prináša pomerne výrazné zrážky.

Sneženie sa v týchto chvíľach vyskytuje na juhu Maďarska, v Rumunsku, v Srbsku, či v Bosne a Hercegovine. Veľké problémy so snehom hlásia aj z Chorvátska.

Sneženie sužuje predovšetkým Slavóniu, čiže severnú polovicu Chorvátska a čiastočne aj istriu. Intenzívne sneženie očakávajú v Chorvátsku až do rána a už teraz hlásia problémy.

V niektorých oblastiach napadlo len niekoľko centimetrov, ale v centrálnej časti aj niekoľko desiatok centimetrov. V oblasti Gorski kotar, napadlo už viac ako jeden meter snehu.

Z dôvodu hustého sneženia je paralyzovaná diaľková doprava. Ťažko prejazdné až v niektorých úsekoch neprejazdné sú diaľnice A6 a A1 medzi Rijekou a Záhrebom.

Problémy hlásia aj na hlavnej diaľnici smerom k Jadranu. Diaľnica A1 je južne od križovatky Bosiljevo len ťažko prejazdná. V oblasti tunela Sveti Rok je zasa vylúčená kamiónová doprava a to pre silný vietor. Pobrežie Chorvátska totiž nesužuje ani tak sneženie ako silný vietor.

Vo večerných hodinách prijali záchranári telefonát od stratených turistov v oblasti Matić Poljana. Oblasť zasypal sneh a záchranári z tejto oblasti evakuujú troch ľudí.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Zajtra
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd