FOTO: Sneženie neustupuje. Spôsobuje problémy na cestách

Dominik Cenkner

Sever a východ Slovenska sa dnes zobudili do bieleho rána. Sneženie však neustáva ani v týchto chvíľach, čo spôsobuje problémy na cestách.

Za návrat zimy do našej oblasti môže arktický vzduch, ktorý spolu so studeným frontom postupuje cez Európu. Slovensko tak nie výnimkou.

Snežiť na našom území začalo už počas nočných hodín. Do bieleho rána sa tak zobudila väčšina obyvateľov na severe a východe krajiny.

Z dostupných fotografií a údajov vyplýva, že do týchto chvíľ spadlo okolo 5 cm čerstvého snehu. V niektorých oblastiach dokonca aj viac.

Takéto počasie opäť raz nepraje vodičom na cestách. Policajti z rána zasahovali pri viacerých dopravných nehodách.

Situácia na cestách

Hneď v ranných hodinách došlo k dopravnej nehode, pri ktorej sa do poľa za obcou Lada prevrátil kamión. Okamžite sa začali tvoriť kolóny, ktoré by sa v týchto chvíľach mali postupne uvoľňovať.

Na neupravené cesty si vodiči sťažujú medzi Bohdanovcami a Zemplínskou Teplicou. Ide o cestu v okrese Košice-okolie.

Problémy má aj kamiónová doprava. Na Dopšinskom kopci, ktorý včera polícia uzavrela kvôli požiaru, sa skrížil kamión. Úsek je momentálne neprejazdný.

Zimné počasie sa na Slovensku niekoľko dní zdrží. Očakávať preto treba nočné mrazy a občasné sneženie aj v ďalších dňoch.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd