FOTO: Sneží najmä na severe a východe. Cesty pokrýva sneh

Peter Minárik

Frontálne rozhranie aktuálne ovplyvňuje počasie predovšetkým na severnom a východnom Slovensku, kde prináša zrážky. Tie sú prevažne snehové a vytvára sa nová snehová pokrývka.

Na frontálnom rozhraní, ktoré postupuje strednou Európou sa v týchto chvíľach vyskytuje sneženie v Nemecku, v Česku aj na Slovensku.

Najintenzívnejšie sneží v centrálnom Nemecku, kde sneženie spôsobuje výrazné problémy. Sneží však už aj v Čechách, vrátane Prahy, no pásmo sneženia zasahuje aj nad naše územie.

Pri teplotách okolo nuly stále sneží napríklad na Kysuciach, na Orave, na Spiši, či v okolí Žiliny a na východe Slovenska.

V niektorých oblastiach napadlo už aj okolo 5 cm snehu a sneženie pokrýva cesty predovšetkým na severe krajiny.

Podľa aktuálnej situácie Slovenskej správy ciest sú všetky sledované diaľničné úseky na území SR zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý.

Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, v hornatejšom území miestami pokrytý utlačeným, kašovitým alebo čerstvým snehom hr. 1 - 3 cm, v okolí Námestova do hr. 4-5 cm.

Na ceste II/558 Stakčín - Ulič a na cestách III. triedy v obvode Stakčín sa na vozovke nachádza zľadovatený sneh hr. 2 cm.

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. HP Besník, Čertovica, Vrchslatina, Štós, Šturec, Chorepa, Dobšiná, Donovaly, Fačkov, Grajnár, Herlianske Sedlo, Huty, Podspády, Súľová majú povrch vozoviek pokrytý kašovitým alebo čerstvým snehom hr. 1-3 cm.

Sneženie prinieslo dnes niekoľko centimetrov snehu. Ako to vyzeralo v jednotlivých oblastiach, nájdete v galérii.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd