FOTO: Supercely v Maďarsku boli sprevádzané výrazným krupobitím

Dominik Cenkner

Ani dnešný deň sa nezaobišiel bez búrok. Kým u nás však boli búrky pomerne pokojné, v Maďarsku sa vyskytli aj supercely.

U našich južných susedov je už niekoľko hodín pomerne búrlivo. Na niektorých miestach sa vyskytli búrky, ktoré mali supercelárny charakter.

Išlo predovšetkým o oblasť na rakúsko-maďarských hraniciach. Búrky v tejto oblasti boli sprevádzané aj krúpami, ktoré tam doslova zasypali niekoľko obcí.

Búrky sú v Maďarsku sprevádzané nielen krúpami, ale aj aj výraznou bleskovou aktivitou. Len za dnešný deň tam udreli stovky bleskov.

Toto číslo môže ešte mierne porásť, keďže tam búrková aktivita neutícha.

Aktuálnu polohu búrok môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Aj v Maďarsku pozorovali trombu

Už sme vás dnes informovali o trombe, ktorú dnes popoludní pozorovali na východe Čiech. Konkrétne išlo o okolie mesta Litomyšl.

Tromba sa však vyskytla aj na juhu Maďarska. Pozorovali ju v obci Kővágószőlős, neďaleko mesta Pécs.

Tromba je oblak lievikovitého tvaru, ktorý sa vyskytuje pod základňou búrkovej oblačnosti. Oblak je rotujúci, no sám o sebe neškodný.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Občasný dážď
24 °C / 8 °C
Anna Hana
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd