FOTO a VIDEO: V Líbyi padali ľadové krúpy veľké ako päsť

Líbya Veronika Salayová

Hlavným mesto Líbye sa prehnalo mimoriadne silné krupobitie, ktoré do krajiny prinieslo ľadové krúpy nečakaných rozmerov. 

Včera sa v hlavnom meste Líbye, v Tripolise, a v okolitých oblastiach na severe krajiny prehnala silná búrka, ktorá so sebou priniesla aj extrémne krupobitie.

Ľadové krúpy dosahovali veľkosť päste, v priemere od 10 až do 20 cm

Podľa svedkov bol počas krupobitia veľmi veľký hluk, dokonca niektorí ho opísali k rachotu ohňostroja. Krupobitie zasiahlo hlavné mesto Tripolis, kde krúpy najviac poškodili zaparkované autá.

Nápor ľadových krúp veľkých rozmerov nezvládli čelné sklá na autách či výklady na obchodoch a pod. Krúpy poškodili aj stromy, kríky a všetku vegetáciu v záhradách rodinných domov.  

Krupobitie zasiahlo aj prístav. Líbyjský úrad pre prístav a prepravu potvrdil, že búrka spôsobila škody v prístave Tripolis, vrátane prevrátenia niekoľkých kontajnerov. 

Počas búrky došlo k mnohým materiálnym škodám, a dokonca aj k viacerým, bližšie nešpecifikovaným zraneniam obyvateľov. K smrteľnému úrazu, našťastie, počas krupobitia nedošlo. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Viliam
Zajtra
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd