FOTO: V obci pri Senici prívalové zrážky napáchali škody. Vyhlásený je 3. SPA

Ema Bazhaykin

Silný lejak sa v noci zo soboty na nedeľu prehnal najmä severozápadom Slovenska, kde napáchal veľké škody v okolí Skalice aj Senice. V obci Prievaly je vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity.

V sobotu vo večerných hodinách sa zo západu presúvali nad Slovensko búrky, ktoré priniesli intenzívne dažde počas celej noci. Tie sa naplno prejavili najmä na západe a severozápade nášho územia.

Najviac zrážok spadlo na severozápade územia, kde bol ešte do nedele rána vydaný prvý stupeň výstrahy pred povodňami. V Holíči spadlo do rána 50,5 mm zrážok, v Skalici dokonca 66,4 mm zrážok.

Ranné hodiny ukázali, že spúšť narobila voda aj v obci Prievaly v okrese Senica. Za noc tam spadlo do 30 mm zrážok.

 

Vyhlásený bol 3. SPA

Silná prietrž mračien sa nad obcou Prievaly prehnala v skorých ranných hodinách, o čom informovala obec na svojich sociálnych sieťach.

Spôsobila značné škody na majetku obce, občanov a VÚC. V obci bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Voda zatopila cesty, pivnice, záhrady, dvory, rodinné domy a všade zostali nánosy blata.

Obec prosí občanov o pomoc pri čistiacich prácach a odpratávaním škôd. Zároveň pripomína, aby si so sebou priniesli vlastné lopaty a metly. Ide o úsek potoku Hlavina, v Záhumní a na hlavnej ceste.

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd