FOTO: V Tatrách začali zasnežovať. Sezóna sa už pripravuje

Veronika Sádovská

Lyžiarske strediská už začali s technickým zasnežovaním. Otvorenie zimnej sezóny je už blízko.

Podľa Mariána Galajdu zo spoločnosti Tatry mountain resorts zasnežovať začali podľa aktuálnych poveternostných podmienok, čiže od 1 500 m nad morom. 

Ako prvé zasnežili Skalnaté pleso, pokračovali smerom dole k zjazdovkám Esíčko a Generál. Ak sa upokoja poveternostné podmienky, chcú plynule zasnežiť všetko až po Tatranskú Lomnicu.

Okrem Vysokých Tatier zasnežovanie spustili aj v Jasnej v Nízkych Tatrách či v Slovenskom raji. 

Lyžiarske stredisko Jasná zasnežujú v lokalite Brhliská a od Lukovej k Priehybu. V nižších polohách ani na južnej stane Chopku to zatiaľ aktuálne poveternostné podmienky nedovoľujú.

V Jasnej zasnežujú nielen technickým snehom, ale použili aj zásoby z minulého roka. Sneh po konci sezóny uskladnia na takom mieste, kde je najviac chránené pred teplým letným slnkom. Zároveň ho prikryjú plachtou, ktorá lúče odráža. Časť snehu sa síce roztopí, ale ide len o zanedbateľné množstvo.

Obe strediská tak chcú lyžiarov privítať už 4. decembra. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd