FOTO: V Telgárte napadlo cez 20 cm. Prečo dnes sneží?

12.04.2019 o 14:50 - Telgárt - Ľubomír Franko

Viaceré miesta severnej polovice Slovenska dnes ráno prekvapilo hustejšie sneženie. Intenzívne sneženie sa vyskytlo aj v Telgárte, kde napadlo cez 20 centimetrov nového snehu.

FOTO: V Telgárte napadlo cez 20 cm. Prečo dnes sneží?

Čo je dôvodom dnešného sneženia?

Na počasie v strednej Európe a aj na Slovensku majú momentálne vplyv dva tlakové útvary. Ide o tlakovú výš so stredom v Škandinávii a tlakovú níž so stredom v oblasti centrálneho Stredozemného mora. 

V spodných vrstvách atmosféry sa k nám po okraji tlakovej výše dostáva studený vzduch od severovýchodu, zároveň sa k nám v stredných vrstvách troposféry dostáva teplejší a vlhký vzduch od juhovýchodu. 

V týchto podmienkach sa nad našim územím vlní studený front, ktorý spôsobuje tvorbu zrážok. Zrážky sú preto na viacerých miestach snehové. Ráno snežilo na Zamagurí, na hornom Šariši, na Spiši ale aj na Horehroní. Okolo poludnia sa zrážky presunuli na stred Slovenska a vyskytli sa už aj na Liptove, Orave a na Kysuciach. 

V Telgárte do rána napadlo cez 20 cm

Husté sneženie do rána zaznamenali vo viacerých oblastiach. Okrem vysokých polôh ale zrejme najviac snehu napadlo v oblasti Telgártu. Do rána tu miestami pripadlo až okolo 20 centimetrov, o čom svedčia fotografie zo strediska Ski Telgárt v prílohe. 

Reklama MediaAd