FOTO: Zima veľkolepo dorazila do Rakúska. Napadlo až 100 cm snehu

21.11.2023 o 07:00 - Veronika Salayová

V Rakúsku napadlo za 30 hodín viac ako meter snehu. Alpy sa premenili na krásnu zimnú rozprávku a zábery z bohato zasnežených lokalít sú vskutku veľkolepé. 

FOTO: Zima veľkolepo dorazila do Rakúska. Napadlo až 100 cm snehu
Foto: Meteoweb

Časti Rakúska zažili počas uplynulého víkendu veľmi výdatné sneženie. Od štvrtkového večera 16. novembra napadlo v Arlbergu enormné množstvo snehu: nad 1 200 metrov napadlo za 30 hodín od 50 cm do 100 cm snehu.

V St. Christoph vo výške 1 765 m n. m. napadlo najviac, a to dokonca až 1 meter. V Lechu a vo Warthe napadlo vyše 64 cm a v nadmorskej výške 1 200 m napadlo v Schröckene a  Mittelberg/Kleinwalsertal vyše pol metra snehu. 

Snežilo takmer nepretržite

Za veľké množstvo snehu mohol čerstvý vlhký vzduch zo severného Atlantiku, ktorý bol silným severozápadným vetrom vytlačený smerom k severným Alpám. 

Pri prúdení tohto typu sa väčšina zrážok zvyčajne vyskytuje v Bregenzerwalde a Arlbergu. Od štvrtkového večera do sobotňajšieho rána viac-menej nepretržite snežilo.

Vločky padali aj v bavorských Alpách. Miestami snežilo už od nadmorskej výšky okolo 900 metrov. V oblastiach Allgäu sa nahromadilo slušných 18 cm nového snehu. 

Reklama MediaAd