FOTO: Znamenie zhora? Nad búrkovým mrakom sa objavila „zlatá koruna“

Veronika Salayová

Nad búrkovým mrakom sa včera objavil prírodný úkaz, ktorý svojím tvarom pripomínal kráľovskú korunu. Túto žiarivú korunu mnohí veriaci okamžite považovali za znamenie od Boha. 

Nad filipínskou oblohou mnohí obyvatelia počas včerajšieho dňa pozorovali jav, ktorý svojím tvarom okamžite vzbudil pozornosť. Na búrkovom mraku zažiarila „kráľovská koruna“. 

Tento krásny fenomén vznikol nad mestom Mansalay v provincii Oriental Mindoro vo Filipínach.

Domáci z ostrova Mindoro okamžite začali prezentovať rôzne konšpiračné teórie vysvetľujúce fenomén tohto neobvyklého úkazu. Pripisovali ho najmä znameniu zhora.

Irizácia oblakov

Vysvetlenie je však oveľa jednoduchšie a ide o roky známy prírodný úkaz, tzv. irizáciu.

Irizácia je vlastnosť niektorých povrchov zmeniť farbu v závislosti na tom, pod akým uhlom sa na ne pozeráme.

Takúto vlastnosť môžu nadobudnúť aj mraky, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Slnka. Irizácia vzniká vďaka malým kvapkám vody alebo ľadu v mraku.

Svetlo sa rozptýli na jednotlivých kryštálikoch alebo kvapôčkach a „zafarbí“ mrak. V mraku musí navyše byť dosť kryštálikov približne rovnakej veľkosti, inak sa výsledný efekt vytratí. 

Správna kombinácia farieb a tvaru

Okrem dúhového sfarbenia v tomto prípade zaujal aj samotný tvar, ktorý v kombinácii so žiarivými farbami žltej, oranžovej a ružovej vytvárali dojem veľkoleposti a majestátnosti, čo len podčiarkol tvar samotnej koruny.

Kombináciou jednotlivých faktorov vznikol nádherný fenomén, ktorý sa podarilo zachytiť na viacerých fotografiách. Nájdete ich v našej fotogalérii. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd