Front dorazil. Začína pršať. V sobotu počítajte aj s búrkami

Peter Minárik

Od západu sa nad naše územie nasunula oblačnosť a dorazili prvé zrážky. Tie sa už vyskytujú na západnom Slovensku, no čoskoro sa rozšíria ďalej. Zajtra bude počasie oveľa divokejšie ako dnes.

Po slnečnom dni, pri ktorom sa teploty na našom území šplhali až k hranici +20 °C prichádza k zmene.

Zmenu prináša frontálny systém, ktorý práve teraz začal ovplyvňovať počasie na našom území. Aktuálne nás ovplyvňuje teplý front frontálneho systému a zajtra nás bude ovplyvňovať front studený.

V týchto chvíľach už na viacerých miestach západného Slovenska prší, no zrážky nie sú príliš výrazné a tak by to malo zostať aj počas noci, kedy sa zrážky rozšíria nad stredné Slovensko.

Do zajtrajšieho rána by na našom území malo napršať maximálne do 5 mm zrážok. Túto hranicu prekročia zrážky len výnimočne.

V priebehu zajtrajšieho rána budú zrážky na našom území slabnúť, avšak popoludní sa očakáva dynamická situácia, ktorá prinesie na naše územie búrky.

Búrky dorazia popoludní

Za teplým frontom k nám od západu začne prúdiť v ranných hodinách teplejší vzduch, ktorý sa v priebehu rána a dopoludnia bude labilizovať. Na pocit môže byť dusnejšie.

V priebehu popoludnia sa nad Moravou a východným Rakúskom bude nachádzať studený front a na jeho čele sa začnú tvoriť búrky. Tie by v popoludňajších hodinách mali doraziť aj nad naše územie.

Búrky budú sprevádzané prechodným zosilnením vetra a očakáva sa silnejší dážď. Výraznejšie nebezpečné sprievodné javy sa však nateraz neočakávajú.

Zajtrajšie búrky očakávajte predovšetkým na západnom Slovensku.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd