Studený front už z Moravy a z Poľska dorazil nad naše územie a prináša prvé zrážky a aj búrky. Tie sú najvýraznejšie na severozápade Slovenska, kde silnie vietor.
Krátko pred 22:00 sa môžeme definitívne rozlúčiť s letným počasím. Počasie u nás totiž začal ovplyvňovať studený front, ktorý aktuálne prináša do viacerých oblastí severozápadného Slovenska zrážky.
Prší na mnohých miestach západného Slovenska, ale aj na Považí a na Kysuciach, kde sa k dažďu pridáva aj silnejší, nárazový vietor.
V Česku sa na studenom fronte dokonca tvorili búrky a ako sme očakávali, tak aj u nás sa už začali tvoriť prvé búrky.
Aktuálne máme prvú a zároveň pomerne silnejšiu búrku v oblasti Strážovských vrchov. Blýska sa v okolí Mojtína, Domaniže, Fačkova a Rajca.
Táto, pomerne výrazná búrková bunka aktuálne postupuje smerom k východu a potencionálne búrky sa očakávajú v okolí Turca. Postup frontu sledujte TU >>>