Grécko zasiahli búrky a povodne. Zomrelo najmenej 5 ľudí

Veronika Sádovská

Silná búrka udrela na ostrov Evia dnes ráno. Spôsobila záplavy, pri ktorých zomrelo najmenej 5 ľudí.

Na druhom najväčšom gréckom ostrove Evian včera a dnes spôsobila búrka Thalia poriadnu spúšť. Priniesla silné prívalové dažde. 

Podla doterajších informácií zomrelo pri nej 5 ľudí, z toho jedno 9-mesačné dieťa a dvaja ľudia vo veku 80 rokov. Ich telá našli v domoch dedine Politika. Ďalšie dve osoby zatiaľ neidentifikovali.

Počet obetí môže rásť, pretože sú nezvestné ďalšie osoby. Bleskové povodne si tak vyžiadali najvyššiu daň - ľudské životy.

Severovýchodne od Atén prívalové dažde zaplavili cesty a domy. Mnohé sú tak poškodené, že ich obyvateľov museli evakuovať. Dokopy hasiči zasahovali vyše 500-krát.

Búrka Thalia, ktorá udrela už včera sa dnes síce zmiernila, avšak mnohé rieky už nápor vody neudržali a vybriežili sa. Na ostrove Evia to boli dve mohutné rieky, ktoré zaplavili cesty bahnom.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
13 °C / -4 °C
Marcel
Zajtra
Prehánky
13 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
13 °C / -3 °C
Slavomír
Utorok
Prehánky
12 °C / -3 °C
Vojtech
Streda
Občasný dážď
13 °C / -2 °C
Juraj
Štvrtok
Občasný dážď
14 °C / -3 °C
Marek
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd