HORÚČAVY nekončia. Vonku sa ešte oteplí

Ľubomír Franko

Po včerajšom prechode studeného frontu sa na našom území prechode slabšie ochladilo. Najmä na juhozápade však ochladenie takmer vôbec nebolo citeľné. Teploty ešte porastú a dosiahnu extrémne hodnoty.

Za studeným frontom, ktorý prešiel cez naše územie v nedeľu popoludní sa prechodne ochladilo. Front priniesol početné búrky, ktoré boli aj intenzívne. Za ním sa od západu do našej oblasti rozšíril výbežok vyššieho tlaku vzduchu.

Po zadnej strane tlakovej výše sa do Európy opäť začal dostávať extrémne teplý vzduch z Afriky. Postupne sa mimoriadne teplý vzduch dostane aj na naše územie.

Teploty budú narastať

Teploty budú opäť každým dňom vyššie. Už od zajtra budú stúpať, pričom najteplejšie by malo byť vo štvrtok. 

Denné maximá budú vysoko nad priemerom, miestami bude oproti dlhodobému priemeru teplejšie aj o 10 °C. maximálne denné teploty v utorok dosiahnu +28 až +34 °C. V stredu bude ešte teplejšie, s maximami od +29 do +36 °C, výnimočne aj viac.

Pred blížiacim sa studeným frontom, ktorý dorazí nad naše územie v piatok, by mal prílev extrémne horúceho vzduchu vrcholiť. Najbližší štvrtok sa tak môže stať najteplejším dňom tohto roka. Teploty by mali dosiahnuť extrémnych +31 až +37 °C. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd