Horúčavy vrcholia. Štvrtok bude najteplejší. Kam sa až teploty dostanú?

Peter Minárik

Na našom území vrcholia horúčavy. Štvrtok by mal byť na našom území najteplejší. Teploty by na Slovensku mali prekonávať hranicu až +35 °C a táto hranica teploty nezastaví. Pôjdu ešte vyššie.

Niekoľko dní sa synoptická situácia v našej oblasti príliš nemení. Počasie totiž aj naďalej ovplyvňuje tlaková výš, ktorá prináša na naše územie slnečné počasie. Okrem toho po zadnej strane tejto tlakovej výše prúdi do našej oblasti veľmi teplý vzduch až z Afriky a súčasne sa nad strednou Európou vlní studený front, ktorý prináša do našej oblasti veľmi silné búrky.

Takáto situácia nás čaká ešte niekoľko dní. V priebehu štvrtka horúčavy na našom území vyvrcholia a následne udrú na naše územie silné búrky.

Horúčavy budú vrcholiť

Ešte niekoľko hodín bude do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu, ktorý sa postará o pekelne horúci štvrtok.

Na Balkáne by teploty mali atakovať počas zajtrajšieho dňa až hranicu +40 °C. Pokorenie tejto hranice sa očakáva v Chorvátsku, v Srbsku či v Maďarsku. U nás bude taktiež veľmi horúco, no +40 °C neprekonáme a ani sa k tejto hodnote nepriblížime. Prelomíme však inú hranicu.

Vo štvrtok na Slovensku až do +37 °C

Štvrtkový deň by mal na naše územie priniesť vysoké teploty, ktoré budú v najteplejších oblastiach prekonávať hranicu +35 °C.

Na mnohých miestach nášho územia sa očakávajú teploty v intervale +30 až +35 °C, no v Podunajskej nížine, na juhu stredného Slovenska a vo Východoslovenskej nížine budú teploty prekonávať hranicu až +35 °C a teploty sa priblížia k hodnotám okolo +37 °C.

očakávané maximálne teploty počas zajtrajšieho dňa
očakávané maximálne teploty počas zajtrajšieho dňa

Zajtrajší deň by mal byť na našom území najteplejší. V piatok sa už také vysoké teploty na našom území neočakávajú, nakoľko nás bude chladiť zväčšená oblačnosť a aj búrky. Teplo by malo byť ešte stále vo Východoslovenskej nížine.

Štvrtok by tak mal byť na našom území najteplejší a horúčavy vyvrcholia. Očakávané teploty by mali byť na našom území o 7 až 10 °C vyššie ako je dlhodobý teplotný normál.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd