Zoltán sa blíži. Zrušených bolo viac ako 200 letov

Zoltán sa blíži. Zrušených bolo viac ako 200 letov
Zuzana Macháčová

Pre nepriaznivé počasie úrady letiska Schiphol v Amsterdame vo štvrtok zrušili vyše 200 letov. Kráľovský holandský meteorologický inštitút (KNMI) vydal žlté varovania pre celú krajinu.

Tlaková níž Zoltán prináša silný nárazový vietor. Amsterdamské letisko Schiphol kvôli tomu zrušilo viac ako 200 letov. Zrušenie sa vzťahuje na prilietajúce aj odlietajúce lietadlá.

„Očakávame rýchlosť vetra v nárazoch až 90 km/h, takže štarty a pristátia na dráhe Buitenveldert budú možné až od popoludnia," uvádza sa vo vyhlásení úradov letiska Schiphol.

Vedenie letiska hlavného mesta zároveň varuje, že predpovedaný silný vietor môže mať následky na ovládanie lietadiel na zemi. Spoločnosť Schiphol odporúča cestujúcim pozorne sledovať informácie o letoch.

Meteorologické výstrahy pre celú krajinu

Kráľovský holandský meteorologický inštitút (KNMI) vydal výstrahu pred silným vetrom pre celú krajinu. Z vyjadrenia vyplýva, že na severe krajiny na pobreží môžu nárazy dosiahnuť až 100-110 km/h. 

Výdatné zrážky sa podľa KNMI očakávajú aj vo štvrtok. Ako poznamenáva webová stránka Weeronline, ktorá zverejňuje meteorologické správy, v Holandsku tento rok biele Vianoce nebudú.

Silné nárazy vetra sa očakávajú aj v pobrežných oblastiach na Štedrý deň.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd