Hurikány páchajú obrovské škody

Peter Minárik

Hurikán Irma slábne ale rozhodne to nie je koniec hurikánovej sezóny. Nevieme, čo nás v tomto roku ešte čaká, no jedno je isté. Tohtoročná hurikánová sezóna vojde do histórie. Ešte nikdy sa totiž nestalo, aby po sebe vznikli dva hurikány, ktoré dosiahli minimálne úroveň 4. kategórie. Harvey a Irma si vyžiadajú aj veľké materiálne a ekonomické škody.

Hurikán Harvey, ktorý zasiahol Texas si vyžiadal škody za 190 miliárd dolárov, čo sa podpíše na 1% z celkového ročného hrubého domáceho produktu USA.

Hurikán Irma by mal napáchať škody za 100 miliárd dolárov, čo sa podpíše 0,5% na HDP. Len dva hurikány tohtoročnej sezóny poškodili americkú ekonomiku o 1,5 percentuálneho bodu HDP. 

Do škôd sa rátajú položky ako: prerušenie výroby v časoch vyčíňania hurikánu, poškodenie budov a majetku, poškodenie infraštruktúry, poškodenie úrody, zvýšenie cien pohonných hmôt. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd