Jednu oblasť Slovenska zasiahne výdatný dážď. V druhej bude slnečno a teplo

03.06.2023 o 22:09 - Peter Minárik

Slovensko čaká v jednotlivých regiónoch Slovenska v nadchádzajúcich hodinách diametrálne odlišné počasie. Zatiaľ čo v jednej časti bude upršano a chladno, tak v druhej časti nás čaká slnečné a teplé počasie.

Jednu oblasť Slovenska zasiahne výdatný dážď. V druhej bude slnečno a teplo
ilustračné foto Pixabay

Sobota sa na našom území niesla v znamení pokojného, prevažne jasného počasia. Teploty boli pomerne príjemné, letné. To sa však už čoskoro na našom území zmení.

V okolí Stredomoria aj v oblasti Álp sa dnes vyskytovala premenlivá oblačnosť s početnými prehánkami a búrkami, ktoré čakajú už počas nedele aj naše územie.

Zmena však nepríde na celé územie a hneď. V nedeľu počasie rozdelí naše územie na dve polovice. Zatiaľ čo v jednej nás čaká oblačné, postupne upršané a chladnejšie počasie, tak v druhej časti krajiny bude panovať podobné počasie ako po uplynulé dni. Bude tu väčšinou slnečno a teplo.

Počasie pod vplyvom nižšieho tlaku

V nadchádzajúcich hodinách začne počasie na našom území ovplyvňovať brázda nízkeho tlaku vzduchu, v rámci ktorej začne aj do našej oblasti od juhozápadu prúdiť vlhší vzduch.

Vďaka tomu čaká naše územie postupne oblačné a upršané počasie, pričom vyskytovať sa môžu aj búrky. Počasie sa na našom území začne meniť už v nedeľu v ranných hodinách. V západnej polovici územia sa postupne zatiahne a pridajú sa zrážky, ktoré budú postupovať od juhu smerom k severu. Na západe by malo ísť o prehánky a dážď. Len výnimočne sa v nedeľu môžu vyskytovať aj búrky. Zrážky nás však čakajú aj v nadchádzajúcich dňoch.

Západ čaká upršané počasie

Nedeľa už bude diametrálne odlišná ako sobota. Zatiaľ čo na východe nás čaká jasné až polooblačné počasie s teplotami až okolo +25 °C, tak na západe bude počasie úplne iné.

Prevládať tu bude prevažne oblačné počasie a od juhozápadu až juhu budú počas poludnia prichádzať zrážky. Pri oblačnom počasí vystúpia teploty na západe maximálne do +20 °C.

očakávané teploty
očakávané teploty

V noci z nedele na pondelok začnú nad naše územie prichádzať ďalšie výraznejšie zrážky, ktoré zasiahnu len západné a severozápadné Slovensko, pričom na západe budú zrážky ojedinele aj výraznejšie. Ďalšie vlny zrážok nás potom čakajú v pondelok. Na západnom Slovensku by mohlo napršať až okolo 30 mm zrážok.

očakávané zrážky do utorka
očakávané zrážky do utorka

V nadchádzajúcich hodinách tak na západe územia počítajte s výrazným zhoršením počasia. Pridajú sa zrážky a sychravé počasie sa tu očakáva až do utorka.

V utorok však ku zlepšeniu počasia nedôjde. Do našej oblasti bude prúdiť vlhší a teplejší vzduch. v dôsledku čoho vystriedajú dážď búrky, ktoré by mohli byť aj výraznejšie.

Reklama MediaAd