Juh Španielska zasiahli ničivé povodne. Spôsobili veľké škody

Dominik Cenkner

Kým na Slovensku prevláda v posledných dňoch ustálené počasie bez zrážok, na juhu Španielska riešia opačný problém. Množstvo dažďa spôsobilo silné povodne. V pohotovosti sú všetky záchranné zložky.

Len vo štvrtok prijali na tiesňovej linke viac ako 130 oznámení v súvislosti so silnými zrážkami a vetra. K väčšine došlo v provincii Málaga, nasledovali Huelva a Sevilla.

Zo svojho koryta sa vylialo množstvo riek. Po tom, čo sa vyliala aj rieka Guadalevín, hasiči pomohli zachrániť troch ľudí zo zatopeného domu v provincii Ronda v Málage.

Vláda provincie Málaga uviedla, že v dôsledku povodní a zosuvov pôdy bolo v celej oblasti uzavretých 5 hlavných ciest. Museli tak spraviť kvôli množstvu vody i pôdy, ktorá sa na viacerých úsekoch zosunula.

Podobná situácia panovala aj v obci Ardales, kde výdatné zrážky spôsobili prívalové povodne. Tie poškodili cesty a zablokovali cestný tunel. Niektoré oblasti ostali odrezané od sveta.

Meteorológovia hovoria, že v postihnutej oblasti spadlo za 12 hodín 128,6 mm zrážok. Za 24 hodín to bolo spolu 148 mm.

Aj keď povodne spôsobili veľké škody, úrady našťastie doposiaľ nehlásia žiadne obete. Situácia v Španielsku by sa mala už upokojovať.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd