K Európe sa blíži ďalší ex-hurikán

Peter Minárik

Nad Atlantickým oceánom sa nachádza tropická búrka Leslie, ktorá je pozostatkom hurikánu. Tá počas víkendu dorazí k Európe.

V týchto chvíľach sa nad Atlantickým oceánom nachádza tropická búrka Leslie. Tá je zvyškom hurikánu, no ten zatiaľ nespôsobil žiadne škody, nakoľko nezasiahol obývané oblasti.

Táto tropická búrka aktuálne smeruje k juhu, kde by v stredu mala zosilnieť opäť na kategóriu hurikánu. Následne sa však otočí a začne smerovať k severovýchodu k Európe.

Počasie v Európe by mala ovplyvniť počas víkendu. Nie je však stále jasné, kam pozostatky hurikánu dorazia. Zasiahnuť môžu Portugalsko a Španielsko, ale môžu sa vydať aj smerom k Britským ostrovom.

Možné trajektórie zvyškov hurikánu:

Oblasti, kam zvyšky dorazia zasiahne silný vietor s rýchlosťou aj cez 100 km/h a pripraviť sa treba na výraznejšie zrážky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd